Sylvinho e lë jashtë liste, Odise Roshi e

2023-03-20 22:54:13 / SPORT ALFA PRESS

Sylvinho e lë jashtë liste, Odise Roshi e

Odise Roshi ishte një nga veteranët e Kombëtares, që si rrallë herë në karrierën e tij u la jashtë listës së kuqezinjve. Silvinjo parapëlqeu të mos e grumbullonte për përballjen e rëndësishme kundër Polonisë, çka ishte edhe një nga surprizat e listës së publikuar ditën e premte.

Roshi nuk e ka lënë mungesën e ftesës në Kombëtare të ndikojë negativisht te ai, teksa sot ka shkëlqyer në fitoren që Sakariaspori mori kundër Bandirmasporit. Sakariaspori fitoi me rezultatin 2-1 dhe në të dy golat e shënuar protagonist ishte lojtari fierak. Roshi tundi rrjetën në minutën e 43-të, ndërsa në të 83-tën jep asistin për golin e fitores.