Berisha sulmon Ballën: Je akuzuar për vrasjen e avokatit Ravik Gurra, shko dhe përballu me drejtësinë

24 Nëntor 2022, 10:58 / POLITIKË ALFA PRESS

Berisha sulmon Ballën: Je akuzuar për vrasjen e avokatit Ravik Gurra,

Sali Berisha, deklaroi nga foltorja e Kuvendit, se kreu i grupit parlamentar të PS, Taulant Balla, është akuzuar për vrasjen e avokatit Ravik Gurra. Berisha tha se ai duhet të shkojë përpara drejtësisë.

Shpirti i avokatit Ravik Gurra kërkon drejtësi. Ti je akuzuar për vrasjen e tij. Ne jemi të vendosur të mbrojmë të drejtat tona. Nuk mundet një i akuzuar për vrasje, një njeri i akuzuar se ka porositur vrasjen në Elbasan, të marrë fjalën këtu.

Nxirreni jashtë parlamentit, të shkojë në prokurori.  Si ju duket akuza se ka porositur vrasjen e Ravik Gurrës? Shko dhe përballu me prokurorinë. Mos përdor imunitetin.

Hera e dytë që akuzohesh për vrasje,” tha Berisha.

 

 

ide