Këlliçi nxjerr listën e këshilltarëve të Bashkisë Tiranë: I pari do të jetë Ilir Alimehmeti

17 Mars 2023, 23:21 / POLITIKË ALFA PRESS

Këlliçi nxjerr listën e këshilltarëve të

Kandidati zyrtar i Opozitës në zgjedhjet lokale të 14 majit, Belind Këlliçi ka deklaruar se mjeku Ilir Alimehmeti që e sfidoi edhe në garën e Primareve do të jetë i pari në listën e anëtarëve të Këshillit Bashkiak për Tiranën. I ftuar në "RTSH", Këlliçi tha se lista ishte bërë gati nga Partia e Lirisë, por duke qenë se koalicioni me Partinë Demokratike u zyrtarizua, emrat do të ripërzgjidhen.

Pjesën më të madhe të emrave, Këlliçi tha se do ta ketë PD-ja dhe se lista do të kryesohet pikërisht nga Alibehmeti. Mjekun, Këlliçi e konsideroi një vlerë të shtuar ndërkohë që tha se do të ketë edhe përfaqësues nga Shoqëria Civile.

 

Po ndodh...

ide

receta Alfa

shërbime

  • POLICIA129
  • POLICIA RRUGORE126
  • URGJENCA112
  • ZJARRFIKESJA128