Rama mbledh sot Kryesinë e PS, fokusi te zgjedhjet e 14 majit

17 Mars 2023, 11:34 / POLITIKË ALFA PRESS

Rama mbledh sot Kryesinë e PS, fokusi te zgjedhjet e 14 majit

Teksa dje ishte parashikuar të mblidhej Kryesia e Partisë Socialiste, mbledhja është parashikuar që të mbahet sot.

Mbledhja dje u shty për shkak të angazhimeve të grupit parlamentar të PS në seancën plenare. Ndërkohë, Kryesia pritet të mblidhet pasdite. Aktualisht kupola e PS-së është e angazhuar në terren në kuadër të zgjedhjeve lokale të 14 majit, për evidentimin e kandidatëve me të cilët do të përfaqësohen.

Një numër i konsiderueshëm i kryebashkiakëve aktualë do të rikandidojnë në zgjedhje nën siglën e PS, por ka dhe emra të rinj që do i shtohen garës.

 

Po ndodh...

ide

receta Alfa

shërbime

  • POLICIA129
  • POLICIA RRUGORE126
  • URGJENCA112
  • ZJARRFIKESJA128