VIDEO/ Shembet Rruga e Arbrit, anëtari i kryesisë së PD Gjunkshi: Është koha që fajtorët të dalin para drejtësisë

29 Shkurt 2024, 22:05 / POLITIKË ALFA PRESS

VIDEO/ Shembet Rruga e Arbrit, anëtari i kryesisë së PD Gjunkshi:
Në një reagim në profilin e tij në rrjetin social facebook, anëtari i Kryesisë së PD, Xhemal Gjunkshi, ka denoncuar shembjen e Rrugës së Arbrit. Gjunkshi shprehet se është koha që fajtorët të dalin para drejtësisë. Ai e shoqëron denoncimin edhe me një video skandaloze ku duket se si "rruga e re" e qeverisë Rama është shëmbur ende pa u inauguruar.

Reagimi i plotë

???? Stop abuzimit me rrugën e arbërit!

Është koha që fajtorët të dalin para drejtësisë.

Miq

Video qe flet sa nje mije fjalë.

Kjo video sapo më është dërguar dhe shikohet që rruga është e bllokuar dhe njerëzit detyrohen të kthehen mbrapsht. Ritheksoj se vijon të mbetet i paprecedent korrupsioni me fondet e rrugës së Arbrit, ku abuzimi me investimet ka sjellë mungesën e vënies së skaletave të betonit për të penguar rënien e gurëve masive në rrugë dhe dëmtime të tjera të këtij lloji. I bëj thirrje Qeverisë ti japë zgjidhje situatës së rënduar me rrugën e Arbrit e cila po kthehet simbol i propagandës së pushtetit dhe aspak rrugë aq e merituar për dibranët dhe gjithë shqiptarinë e trevave etnike të Maqedonisë.