Kupa e Shqipërisë/ Egnatia në avantazh ndaj Vllazninë, Kukësi befason Tiranën

3 Prill 2024, 16:28 / SPORT ALFA PRESS

Kupa e Shqipërisë/ Egnatia në avantazh ndaj Vllazninë,
Kanë startuar në orën 15:00 dy sfidat gjysmëfinale të vlefshme për Kupën e Shqipërisë.

Në Rrogozhinë, Egnatia ka marrë avantazhin ndaj Vllazninë në minutën e 31-të. Fernando merr një top të mirë jashtë zonës dhe lëshon predhën drejt portës së Vllaznisë. Braziliani mposht me “samba” portierin Qarri.

Ndërkohë nga ana tjetër, Kukësi ka befasuar Tiranën duke i ndëshkuar kryeqytetasit në minutën e 19-të.

Një kundërsulm i shpejtë i vendasve sjell golin e parë të ndeshjes. Solodovnikov tenton goditjen në zonë, me topin që devijohet dhe shkon tek Mingo, që nuk e ka të vështirë të shënojë me portë bosh.

Po ndodh...

ide