Shtangen “Të Kaltërit”, Luka Modric i jep epërsinë Kroacinë

24 Qershor 2024, 22:21 / SPORT ALFA PRESS

Shtangen “Të Kaltërit”, Luka Modric i jep
Premtuan një rezultat të madh dhe po luftojnë shumë për të arritur diçka të tillë, me “Të Zjarrtët” e Kroacisë, që janë duke arritur një fitore të madhe përballë “Të Kaltërve”, të Italisë, më “Red Bull Arena”, të Lajpcigut.

Një penallti fillimisht e ekzekutuar gabim, nga “arkitekti” i mesfushës, Luka Modric është përkthyer në gol pikërisht nga ky i fundit, duke nisur festën e kroatëve, në tribuna. Rezultati shkon në 1 me 0. 

Po ndodh...