Kthjellime dhe temperatura të ulëta! Njihuni me parashikimin e motit për sot

1 Shkurt 2024, 07:34 / EKONOMI&SOCIALE ALFA PRESS

Kthjellime dhe temperatura të ulëta! Njihuni me parashikimin e motit

Sot parashikohet një mot i kthjellët dhe nuk priten reshje në të gjithë qarqet.

Instituti i Gjeoshkencave njofton se temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 3 / 12 °C

në vendet e ulëta: -1 / 12 °C

në vendet malore: -2 / 4 °C

Era pritet të fryjë e lehtë deri mesatare.

 

Po ndodh...