How Sali Berisha's last syringes are breaking!

2023-03-16 16:43:22 / EDITORIAL NGA POLI HOXHA

How Sali Berisha's last syringes are breaking!

It is unbelievable how Sali Berisha has been kept with syringes, since the day that Lulzim Basha expelled him from the PD parliamentary group, immediately after the US declared him non grata.

The syringe from Edi Rama and his oligarchs, the syringe from Ilir Metaj, the syringe from a large group of analysts and media, former ministers, directors, tax collectors, chief police officers, businessmen, who were inflated with corruption and crime money during his powers in 32 years. Syringe Sorosi, McGonigal, Neza, Ducka and ambassador Kim. Strong syringe from judge Zhukri and the last one from Ilirian Celibashi of KQZ.

The decisive and clear decision of KAS dismantled the struggling game of the next Triangle. Rama's friend and former minister, in the most incredible way, tried to give Berisha the name of Luzim Basha, to throw her this time on the occasion of the elections as food among his kennel, as he has done for a year and a half.

Although they failed, the damage is great for the Democratic Party and honest Democrats. But after the release of the morphine taken from the next syringe, comes the next and perhaps the last languor. Even corpses have an expiration date, and it seems that May 14 is exactly that day.

Since the time when Sali Berisha started the circular tour of the Forums, a lot of water has flowed.

Nëse i bën një përshkrim të shpejtë këtij marshimi, ai ngjason fiks me përpëlitjen e Sizifit që vazhdon pafundësisht të ngjisë gurin në majë të malit dhe sapo duket se ja mbërrin, ai i bie sërish poshtë. Sizifi është dënuar nga Perëndi(të)mi që të ndëshkohet për të kaluarën e zezë, kurse të tjerët ta shohin si një shembull dhe nën një torturë që nuk mbaron kurë.

Nuk ka dënim më të madh dhe torturim më të rëndë se sa të përpëlitesh për një “kauzë”, e cila dihet se nuk do të fitohet kurrë.

Por Sali Berisha e bën këtë pasi e shpojnë gjithandej me shiringa dhe ky është problemi i tij. Hallin e vërtetë e kanë ata që shpresojnë dhe ende besojnë, se një ditë ai do ta ngulë gurin në majë të malit.

Që kur nisi Foltoret, menjëherë pas damkosjes globale si i korruptuar dhe minues i demokracisë familjarisht, Sali Berisha, ka pasur vetëm një qëllim; të mbetet në lojë.

E nisi si një betejë personale duke u betuar, se nuk do të përziente Partinë Demokratike në përballjen e tij me SHBA, për “nongratën” fatale. Por ja ku jemi; e ka kapur për qafe këtë forcë politike dhe vazhdon që ta përçajë dhe drobitë. Aq shumë e urren pse nuk e pranon më, sa që është gati që t`ja dorëzojë në tepsi Ilir Metajt.

Bëri lojën e një gjyqi në Paris i cili rezultoi një farsë, ose më shqip; një mashtrim. Pastaj hodhi tezën e Sorosit i cili kishte arritur të korruptonte komplet agjencitë inteligjente dhe Departamentin e Shtetit, për ta hequr qafe!

Aktualisht Soros është zhdukur nga fjalori i tij dhe është zëvendësuar me McGonigal dhe guvernatoren Kim. Pastaj shpiku një shiringë tjetër dhe ua nguli në tru demokratëve të shkretë që e ndjekin; Po më bëtë kryetar të PD-së, vetëm unë e mund Edi Ramën!

Që kur nisi Foltorja opozita është shkatërruar, kurse Rama vetëm është fuqizuar edhe pse po mbytet në skandale të paprecedenta. Sa herë që Berisha bën si egër me “regjimin”, Ramës i mjafton që të shqiptojë një “Z” dhe Berisha me gjithë revolucionin fut bishtin ndër shalë dhe shkon e qan te Samir Mane, Shefqet Kastrati, Bashkim Ulaj e të tjerë.

Në gjithë çoroditjen e tij për të mbajtur veten në skenën politike të Shqipërisë deri në momentin që SHBA ti dhurojnë “një kthim koke”, spikat “dashuria” e tij patologjike për Luzim Bashën. Kjo është shiringa që ja ngul vetes pafundësisht dhe pastaj nis dhe me emrin e tij në gojë, mbledh radhët e shkalafitura të foltoristëve.

Nëse ndonjë ditë do të inventarizohet balta, shpifjet, akuzat fantazmagorike, dhuna, urrejtja, mllefi, frika e tij që Sali Berisha ka lëshuar lumë ndaj Luzim Bashës, atëherë do të shihnim gjithë ligësinë e botës të mbledhur në një vend.

Shto edhe një armatë të tërë analistësh të majtë e të djathtë, hordhi të tëra në rrjetet sociale që linçojnë Luzmim Bashën, Enkelejd Alibeajn dhe të tjerë qëndrestarë ndaj berishizmit dhe do të kuptojmë, se me çfarë errësire kemi të bëjmë.

Rama sticks the syringe to Berisha, Berisha-Rama and Metaj and all three together, stick each other. It's not that you're running out of morphine, it's that they've been robbing this country in the most macabre way for 32 years.

The point is that all three of you have nowhere to go! /Alfapress.al