Berishës i fikin mikrofonin në seancën plenare, teksa pyet për largimin e Nanos

22 Shtator 2022, 12:56 / POLITIKË ALFA PRESS

Berishës i fikin mikrofonin në seancën plenare, teksa pyet

Kryetarit të Partisë Demokratike të Rithemelimit, Sali Berisha i fiket mikrofoni në foltoren e kuvendit teksa i drejton pyetjet zëvendëskryeministres Belinda Balluku, se çfarë lidhje ka largimi i Gledis Nanos me të. 

Unë jam këtu për të shtruar tre pyetje:

A mundet një njeri ta mbajë me mashtrime parlamentin 20 minuta, duke shkelur çdo rregullore siç bën zonja?

E dyta, me çfarë lidhet me ju, largimi i Nanos, drejtorit të Përgjithshëm të Policisë së Shtetit?

Pastaj, fol këtu për misterin e pallatit të Lul Morinës. Na fol pak për mullar-pallatin.

Pallati 8-katësh dhe ti flet për mister,”- tha Berisha.

Por Kryetarja e Kuvendit Lindita Nikolla i ndërpreu fjalën duke mos e lejuar të marrë as përgjigjet. 

Po ndodh...