Pas 3 orësh del nga SPAK, Balluku: Dëshmova për Inceneratorin e Tiranës

15 Maj 2024, 19:40 / POLITIKË ALFA PRESS

Pas 3 orësh del nga SPAK, Balluku: Dëshmova për Inceneratorin e
Zëvendëskryeministrja Belinda Balluku ka dalë pas më shumë se tre orësh që është pyetur nga SPAK .

Interesit të gazetarëve, Balluku iu përgjigj se ishte thirrur në lidhje me hetimet për inceneratorin e Tiranës, ku sipas saj ka dhënë shpjegime të nevojshme për të ndarë punën e ndershme nga abuzimet e pafalshme.

'Kjo është një dosje që ka bërë pis të madh e të vogël dhe ka ardhur koha të zbardhet, për të ndarë njëherë e mire të mirën nga e keqja, punën e ndershme nga abuzimi i pafalshëm', u shpreh Balluku.

Balluku: Ishte një thirrje për dosjen 255, që është dosja e inceneratorit të Tiranës. Duhet të jepja disa sqarime që besoj të kenë shërbyer në zbardhjen e kësaj dosje. Kjo është ndarja e vërtetët e pushteteve. Qeveria ka punën e saj, parlamenti ka punën e tij dhe drejtësia ka punën e saj dhe ne jemi këtu për ta mbështetur. Kjo është një dosje që ka bërë pis të madh e të vogël dhe ka ardhur koha të zbardhet, për të ndarë njëherë e mire të mirën nga e keqja, punën e ndershme nga abuzimi i pafalshëm.

 

ide

shërbime

  • POLICIA129
  • POLICIA RRUGORE126
  • URGJENCA112
  • ZJARRFIKESJA128