Zekthi: Nuk është lider ai që fut njerëzit në zjarr për interesa personale!

27 Shkurt 2024, 10:05 / POLITIKË ALFA PRESS

Zekthi: Nuk është lider ai që fut njerëzit në zjarr

Analisti Fitim Zekthi foli për krizën në Partinë Demokratike, protestën e opozitës e mbajtur më 20 shkurt, duke u ndalur më pas edhe tek zgjedhjet e ardhshme.

Ai theksoi se beson se “Foltorja” do të marrë pjesë në zgjedhje sepse në të kundërt do të ‘asgjësohej’.

“Kanë dëshmuar para shqiptarëve që nuk kanë aftësi për zgjidhur krizën. Lider është ai njeri që sakrifikon vetë, pra i udhëheq njerëzit duke sakrifikuar për njerëzit dhe jo duke futur njerëzit në zjarr për veten apo interesa personale”, u shpreh Zekthi në emisionin “Real Story” në ABC News.

Ndër të tjera analisti Zekthi PD e ka detyrë që të dëshmojë që reforma në drejtësi dhe SPAK duhen përkrahur.

“Lëvizja e Foltores është e vetëdijshme që nuk është në garë për të qenë në pushtet. Partia nuk i përket atij që ka shumicën. Shumica është një koncept relativ”, u shpreh ndër të tjera ai.

 

ide

shërbime

  • POLICIA129
  • POLICIA RRUGORE126
  • URGJENCA112
  • ZJARRFIKESJA128