Pastiçe fshati në tigan

13 Prill 2024, 08:17 / RECETA ALFA ALFA PRESS

Pastiçe fshati në tigan
Përbërësit:

2 vezë
1 filxhan vaj
1 filxhan qumësht
250 gr makarona
100 gr djathë i butë
1 tufë majdanoz
Sallam sipas dëshirës
Kripë

Përgatitja:

Ziejmë makaronat dhe më pas i kullojmë. Në një tas shtojme vezët, vajin, qumështin dhe kripën. I përziejmë dhe i hedhim në tigan.

Pas 2 minutave shtojmë makaronat, majdanozin dhe përsipër sallam të bluar dhe djathin e butë të picës. E kthejmë nga ana tjetër që
të piqet njësoj si veprojmë me omletën.