Gol në minutën e 90-të, Rey Manaj i dhuron fitoren Sivassporit

3 Prill 2024, 18:21 / SPORT ALFA PRESS

Gol në minutën e 90-të, Rey Manaj i dhuron fitoren Sivassporit
Rei Manaj nuk ka të ndalur me golat në Turqi. Pasi nuk arriti dot që të shkëlqente te Kombëtarja, Manaj u kthye te Sivaspori për të vazhduar punën e lënë përgjysmë.

Sulmuesi shqiptar ka realizuar një tjetër gol vendimtar për ekipin e tij. Sivaspori arriti që të fitonte në shifrat 1-0 ndaj Karagmuruk, teksa në minutën e 90 ishte goli i Manajt që vendosi gjithçka.

Manaj shënoi me kokë këtë herë duke gjetur në befasi portierin kundërshtar për të realizuar golin e 16-të në këtë sezon në kampionatin turk, ku tashmë është golashënuesi i tretë më i mirë, pas krahëve të Icardit dhe Dzekos që kanë nga 18 gola.

 

Po ndodh...