Aksident në Korçë, lëndohet një i moshuar

9 Korrik 2024, 21:46 / AKTUALITET ALFA PRESS

Aksident në Korçë, lëndohet një i moshuar

Një aksident ka ndodhur në kryqëzimin e një prej lagjeve periferike të qytetit të Korçës.

Ngjarja ka ndodhur pak minuta më parë, ndërsa kishte shumë lëvizje në rrugë dhe mund të ishte kthyer në një ngjarje të rëndë.

Sipas policisë, një person duke drejtuar automjetin e tijd he duke mos respektuar rregullat e qarkullimit është përplasur me një mjet tip Benz, perplasje që ka çuar në trotuar mjetin aty ku ka pasur persona të shumtë.

Policia thotë se është lënduar një i mpshuar i cili është dërguar me urgjencë në spitalin e Korçës.

Burime pranë këtij spitali bëjnë të ditur se nuk ka rrezik për jetën

Aksidenti ka shkaktuar panik të madh tek të gjithë banorët të cilët kanë vrapuar për t’i shpëtuar përplasjes së mundshme.