Mourinho po mëson gjermanisht dhe i “shkel syrin” Bayern Munich

12 Shkurt 2024, 11:30 / SPORT ALFA PRESS

Mourinho po mëson gjermanisht dhe i “shkel syrin” Bayern Munich

Pasi ka punuar në Angli, Spanjë dhe Itali, një nga gjërat e pakta që Jose Mourinho ende nuk e ka në biografinë e tij është një pozicion në një ekip gjerman, diçka që sipas ‘Bild’ nuk përjashtohet plotësisht.

Sipas atij burimi, trajneri portugez është duke mësuar gjermanisht dhe mirëpret një propozim të mundshëm për të menaxhuar Bayern Munichun, siç ishte dikur në interes të tij.

E përditshmja gjermane shkruan se momenti i stemës bavareze, sidomos pas disfatës së shtunës ndaj Bayer Leverkusenit (3-0), ka sjellë disa kritika ndaj skuadrës dhe ndaj Thomas Tuchel, i cili në këtë kohë sheh kundërshtarin kryesor në luftën për titullin me pesë pikë epërsi (55 kundër 50).